Witam na moim blogu

Jestem Trenerem Personalnym i sport jest moją codziennością. Jak każda inna dziedzina życia, aktywność fizyczna na każdym poziomie kieruje się szeregiem zasad i sposobów postępowania. Ilość dostępnej wiedzy dotyczącej treningu i odżywiania jest ogromna i ciężko jest odróżnić rzetelne informacje od marketingowej propagandy.

Pisząc ten blog chcę stworzyć filtr, który pozwoli oddzielić bezużyteczne informacje od tych wartościowych. Chcę je również przedstawić tak aby ktoś, kto właśnie postanowił wstać z kanapy wiedział co ma robić żeby przygoda ze sportem była przyjemnością, trwała latami i była bezpieczna.

Osoby, które miały do czynienia ze sportem w młodości i interesują się tą tematyką potrafią odróżnić informacje pożyteczne od komercyjnych, niewartych uwagi a czasem nawet niebezpiecznych nowinek. Ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem nie są w stanie zweryfikować tej wiedzy i nie potrafią się w tym wszystkim poruszać.

Sytuację pogarsza odwieczna chęć znalezienia najszybszego możliwego sposobu, jednej tabletki, najlepszego ćwiczenia, idealnego treningu.
Już na wstępie powiem, że nie ma drogi na skróty. Zdrowie, sprawność fizyczna, zgrabne ciało, siła, wytrzymałość, czy cokolwiek co chcemy zmienić w swoim ciele wymaga pracy, zaangażowania i konsekwencji. Jedno jest pewne – warto o to walczyć.